UČIMO ŽIVJETI OKOLIŠ

NAZIV PROJEKTA

„Učimo živjeti okoliš“ – integrisani pristup razvoja kompetencija učenika osnovne škole „Kovačići“ Sarajevo

KRATKI OPIS PROJEKTA

Projekat će se implementirati u periodu od mjeseca februara do mjeseca juna. Promocija postignuća je planirana za Dan škole, 17. 05. 2019. godine.
Projekat će uključiti sve učenike škole implementacijom modela interdisciplinarne metodologije integrisanog poučavanja usmjerenoj ishodima učenja u definisanim područjima kompetencija koristeći učenje o okolišu. U projekat će biti uključeno 30 nastavnika i 50 roditelja kroz aktivnu participaciju u aktivnostima.

AKTIVNOSTI

Projekat u sebi integriše različite aktivnosti:
  • Edukativne radionice sa nastavnicima;
  • Aktivnosti sa roditeljima;
  • Aktivnosti u neposrednoj školskoj praksi.
Metodologija će biti primjenjivana u redovnoj nastavi (časovi odjeljenske zajednice, sekcijama, istraživačkim aktivnostima u dodatno organizovanoj nastavi).

CILJEVI PROJEKTA

• Razvoj kompetencija učenika u skladu sa definisanim ishodima;
  • Unapređenje metodologije integrisanog poučavanja usmjerenog ishodima učenja;
  • Stručno usavršavanje i profesionalni razvoj nastavnika;
  • Povećani nivo uključenosti roditelja u aktisnosti;
  • Unapređenje kulture brige o školi i okolišu.

INDIKATORI UČINKA

• Integracija Evropskog referentnog okvira i unapređene kompetencije učenika;
  • Kreirana metodologija integrisanog poučavanja;
  • Aktuelizirane vrijednosti učenja o okolišu;

UGOVOR O SUFINANSIRANJU PROJEKTA

U proteklom periodu realizoveno je nekoliko radionica – MAPE INTEGRISANOG POUČAVANJA: