NAŠI UČENICI UČESTVOVALI U ŠARENOJ PARADI POD NAZIVOM “SRETNA PORODICA, SRETNO DIJETE”

• U ponedjeljak, 1. oktobra u 12 sati održana je druga šarena parada pod nazivom “Sretna porodica, sretno dijete”, u organizaciji Udruženja “Dajte nam šansu”, povodom obilježavanja Dječije nedjelje – borbe za dječija prava.
  • Polazeći od toga da su mogućnosti djece nejednake, ali da su jednaka njihova prava, Udruženje “Dajte nam šansu”, zajedno sa Ministarstvom za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Kantona Sarajevo, uz podršku obrazovnih ustanova te nevladinih organizacija odlučilo je organizirati Drugu šarenu paradu pod nazivom Sretna porodica sretno dijete“, u kojoj su učestvovala djeca različitih kategorija.
  • U šarenoj paradi, sa žutim kišobranima učestvovali su i učenici VI1 odjeljenja naše škole, u pratnji razrednice Aide Smajlagić i direktorice škole, Nađe Pejak.