UČENICI III I IV RAZREDA OBILJEŽILI SVJETSKI DAN POŠTE

• Povodom 9.oktobra – Svjetskog dana pošte, učenici III i IV razreda JU OŠ “Kovačići” su u pratnji učiteljica posjetili Centar pošte Sarajevo i Glavni poštanski centar. Posjeta je realizovana 11.10.2017. godine.
  • U okviru dva školska časa učenici su upoznati sa tehničko – tehnološkim procesima, od prijema do uručenja pošiljaka te ostalim uslugama koje pruža JP BH Pošta.
  • Na interesantan i dopadljiv način, učenicima je predstavljen “put” pošiljke od pošiljaoca do primaoca.
  • Oko 100 učenika III i IV razreda imali su priliku da se upoznaju i sa praktičnim načinom funkcionisanja Hibridne pošte i Sorting centra , te načinom  carinjenja pristiglih pošiljki u Pošti carinjenja.
  • Zahvaljujemo se našim ljubaznim domaćinima na ugodnom i poučnom druženju, a posebno uposlenicima Harisu Omerbegović, Vedadu Tafro, Arminu Karahmet i Kemalu Jahić koji su nam sa mnogo strpljenja i na veoma zabavan način predstavili cijeli tehnološki proces ova tri sistema.