21. DANI EVROPSKOG NASLIJEĐA – NOVE NAGRADE ZA NAŠE UČENIKE

• U organizaciji Federalnog ministarstva kulture i sporta, u okviru 21. Dana europskog naslijeđa, u Orašju je održana manifestacija Mladi i naslijeđe. Pokrovitelj je bila Federalna ministrica Zora Dujmović.
  • Ove godine u programu Mladi i naslijeđe sudjelovalo je više od 100 osnovnih i srednjih škola sa područja Federacije BiH. Pristiglo je više od 1000 učeničkih likovnih, literarnih, dokumentarističkih i video radova te veliki broj fotografija i maketa na temu: „Upoznajmo kulturnu baštinu i čuvajmo prirodu“. Navedena tema je usmjerila pozornost učenika na bogatstvo kulturno-povijesne i prirodne baštine kraja i okoline u kojoj žive.
  • Naša škola i ove godine se predstavila sa dva rada i to : Istraživački rad i Replika. Oba rada su nagrađena i osvojila su prvo mjesto. Diplome za radove su dobili učenici : Farah Jamaković i Meša Muratović, a priznanje i zahvalnica za OŠ “Kovačići” uručeni su prof. Ibrahimu Dediću.
  • Čestitamo učenicima i nastavniku na osvojenim nagradama!