NASTAVAK SARADNJE: PRIJATELJI IZ SLOVENIJE U POSJETI NAŠEM GRADU I ŠKOLI

• U periodu od 09.10. do 11.10.2017. godine, posjetili su nas učenici i nastavnici iz OŠ “Davorin Jenko”, prijateljske škole iz Slovenije.  U posjetu je stiglo 23 učenika u pratnji 3 nastavnika iz škole.
  • Potrudili smo se da budemo dobri domaćini, te smo našim prijateljima pripremili nezaboravnu posjetu i druženje, kao i radionice u školi.
  • Učenici naše škole, naši mali reporteri, predstavili su znamenitosti grada prilikom obilaska, nakon čega smo naše prijatelje odveli na ćevape. Naravno, nismo zaobišli našu ljepoticu Vijećnicu, kao ni Zemaljski muzej.
  • U popodnevnim satima realizovane su sportske igre, kao i likovne i kreativne radionice. U večernjim satima upriličili smo druženje uz muziku. Roditelji naših učenika su za druženje pripremili i večeru, na čemu im se posebno zahvaljujemo ovom prilikom.
  • Iza nas je još jedna uspješno realizovana posjeta. Za podršku ovog projekta naročito bi se zahvalili direktorici škole Pejak Nađi na nesebičnoj podršci, roditeljima učenika, nastavnicima Ploskić Nerminu i Džinović Reufu, kao i nosiocima aktivnosti, nastavnicama Dijani Plakalović-Cikanković i Aidi Smajlagić koje su od samog početka u projektu zbližavanja sa školama iz Slovenije. TV kuća koja je propratila aktivnosti je bila Al Jazeera Balkans, čiju kratku reportažu možete pogledati ispod galerije.
  • Dio atmosfere možete pogledati u našoj fotogaleriji: