REZULTATI DRUGE MEHATRONIČKE OLIMPIJADE

• U organizaciji Srednje škole metalskih zanimanja Sarajevo 26.05.2017. godine održana je Druga olimpijada Mehatronike za učenike osnovnih škola sa područja Općine Novo Sarajevo.
  • Veoma je bitno istaći da je ovo takmičenje iz Mehatronike jedinstveno u Bosni i Hercegovini i kao takvo nije zabilježeno u regionu i državama Evropske unije.
  • U odličnoj atmosferi i uslovima za održavanje ovog takmičenja, koje je obezbijedila Srednja škola metalskih zanimanja , možemo konstatovati da su svi učenici pobjednici, no tri škole su imale više uspjeha u realizaciji zadataka, te su zauzele prva tri mjesta:
  • 1. mjesto OŠ “KOVAČIĆI”
  • 2. mjesto OŠ “HRASNO”
  • 3. mjesto OŠ “ČENGIĆ VILA”
  • Upućujemo čestitke učenicima: Imranu Hrustiću i Meši Muratoviću koji su dostojno predstavili našu školu na Drugoj olimpijadi i osvojili prvo mjesto.
  • Posebne čestitke i zahvalu upućujemo organizatorima – Srednjoj školi metalskih zanimanja, profesorici Irmi Behlulović i direktoru škole Elmedinu Dini Lukaču za fantastičnu organizaciju Mehatroničke olimpijade.
  • Zahvaljujemo i predstavnicima Općine Novo Sarajevo Faruku Pršešu i Bulentu Biščeviću, koji su svojim prisustvom uveličali ovu manifestaciju i pridali veći značaj samoj Olimpijadi.
Predmetni nastavnik,
Ibrahim Dedić, prof.