PUTOVANJE U SLOVENIJU

• Zahvaljujući odličnoj saradnji sa našim prijateljima iz Slovenije, prijateljstvu i bratimljenju naše škole sa osnovnim školama “Bežigrad” iz Ljubljane i “Davorin Jenko” iz Cerklja, organizovano je putovanje u Sloveniju za 15 učenika naše škole.
  • 15.04.2016. godine, sa učenicima na put su krenule i nastavnice Smajlagić Aida, Cikanković-Plakalović Dijana i direktorica škole, Pejak Nađa.
  • Među brojnom poklonima koji su namijenjeni našim prijateljima iz Ljubljane, nalazi se i naša školska knjiga u kojoj su napisani najljepši stihovi bh. pjesnika. Školsku knjigu je ilustrovala učenica Gilić Lamija. Pjesme iz knjige će se čitati na večerima poezije u Ljubljani 22.04.2016. godine, gdje će knjiga biti uručena gradonačelniku Ljubljane, u znak sjećanja na prijateljstvo između naša dva grada, Sarajeva i Ljubljane.