POSJETA ART KUĆI SEVDAHA

• 22.12.2015. godine, učenici VI1 odjeljenja su u pratnji razrednice Aide Smajlagić i bibliotekarke Sanele Dizdarević, posjetili Art kuću sevdaha u Sarajevu.
  • Osnovni zadatak Art kuće sevdaha je očuvanje jednog značajnog dijela kulturne tradicije BiH kroz vizualizaciju sevdalinke i multimedijalnu prezentaciju njene osobenosti. Poznata je činjenica da je bosanskohercegovačka sevdalinka u stoljetno historijskom usponu dostigla najsavršeniji umjetnički izraz id a su njeni autori i interpretatori nezaobilazan faktor kulturnog identiteta ovih prostora. Zbog toga je Art kuća sevdaha nesumnjivo mjesto posvećeno sevdalinci i u njoj se nalaze sve osobenosti vezane za ovaj literarni i muzički izraz.
  • Učenici su uživali u posjeti. Učestvovali su u interaktivnoj muzičkoj radionici, a nakon toga su počašćeni kolačima i sokovima.
Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: