OBILJEŽAVANJE DANA REINTEGRACIJE GRBAVICE

• 20.03.2017. godine, polaganjem cvijeća na spomen-obilježju na mostu Suade Dilberović i Olge Sučić počelo je obilježavanje 21. godišnjice  reintegracije naselja Grbavica, Kovačići i Vraca. Delegaciju Općine Novo Sarajevo je predvodio općinski načelnik Nedžad Koldžo, zajedno sa predstavnicima savjeta mjesnih zajednica sa reintegrisanog područja, predstavnicima boračkih udruženja i učenicima naše škole,.
  • U Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo održana je završna manifestacija povodom obilježavanja uz prigodan kulturno – zabavni program.
  • Svoj doprinos kulturno – zabavnom programu dali su i učenici kao i uposlenici naše škole:
  • Učenici V razreda su u horu koji čini 100-ak učenika novosarajevskih osnovnih škola otpjevali pjesmu “Moje Sarajevo”, pod dirigentskom palicom Nermina Ploskića, nastavnika muzičke kulture OŠ “Kovačići”.
  • Hor uposlenika naše škole se nakon zapaženih nastupa, na ovoj manifestaciji predstavio jednom posebnom izvedbom pjesme “S’ one strane Plive”. (Uskoro video zapis izvedbe)