OBAVJEŠTENJE ZA UČENIKE

• Obavještavamo učenike da u toku zimskog raspusta mogu pristupiti besplatnom učenju putem web stranice www.osnovna.ba
  • Svi učenici i nastavnici osnovnih škola u Kantonu Sarajevo dobit će besplatan pristup platformi Osnovna.ba tokom zimskog raspusta, preciznije u periodu od 31. decembra ove godine do 01. februara naredne godine, s ciljem upoznavanja učenika sa ovim inovativnim načinom učenja.
  • Osnovna.ba je prva on-line edukativna platforma koja nudi jedinstven koncept edukativnog sadržaja za učenike, nastavnike, odnosno obrazovne institucije i roditelje. Ovakav koncept edukacije je jedinstven u regionu, te je Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade prepoznalo vrijednost i mogućnosti koje nudi platforma Osnovna.ba. Uz učenje na ovaj način učenike se potiče na učenje s multimedijskim sadržajima, te vježbu znanja kroz korištenje brojnih testova, audio, video, tekstualnih, slikovnih i multimedijskih materijala.