MIRNA ŠETNJA ZA MAHIRA

• Četrdeset dana nakon smrti 14-godišnjeg Mahira Rakovca, u subotu, 23.1.2016. godine sa početkom u 13 sati održat će se “Mirna šetnja za Mahira” sa početkom u 13 sati ispred Trga djece Sarajeva i završiće se ispred Zgrade zajedničkih institucija u 14 sati.
  • Cilj šetnje je sjećanje na učenika Mahira Rakovca i sve druge žrtve vršnjačkog nasilja. Cilj je također podsjećanje javnosti na potrebu rješavanja problema vršnjačkog nasilja koje se dešava svuda oko nas.
  • Uprkos svemu što je proživljavao, Mahir je živio i otišao tiho i dostojanstveno. Molimo sve učesnike da uz svu svoju bol zbog nepravde dozvole da i šetnja koju posvećujemo njemu bude dostojanstvena – bez buke, uzvika, zviždaljki, transparenata, ili bilo kakvog narušavanja reda i mira.
  • Nadamo se da ćete nam se pridružiti u što većem broju i da ćemo se, uz minutu šutnje, Fatihu, molitvu, ili bilo koji drugi mirni i dostojanstveni način, sjetiti ne samo Mahira, nego i svih nevinih žrtava nepravde i zatvaranja očiju pred zlom.
  • Dopis iz Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo (PDF dokument-kliknite za pregled)