NASTAVAK SARADNJE: POSJETA OSNOVNOJ ŠKOLI “DAVORIN JENKO”

• U periodu od 21.03. do 23.03.2018. godine, grupa učenika iz OŠ “Kovačići” je bila u posjeti OŠ “Davorin Jenko”, našoj prijateljskoj školi u Cerklju. Učenici su putovali u pratnji nastavnica Aide Smajlagić, Dijane Cikanković-Plakalović i direktorice škole, Nađe Pejak.
  • U sklopu posjete, učenici su posjetili Cerklje, Kranj, Ljubljanu, Planicu i Bled. U školi su bile organizovane kreativne radionice, male Olimpijske igre, obilježili smo i Dane vode, učestvovali u vježbama iz hemije i mikroskopiranju. Uz mnoštvo aktivnosti, imali smo vremena za divno i nezaboravno druženje. Uspjeli smo ojačati kontakte, naši učenici su stekli nove prijatelje, a s ciljem produbljivanja našeg prijateljstva, planirana je posjeta naših prijatelja Sarajevu u oktobru 2018. godine, kada očekujemo da se našim zajedničkim aktivnostima priključi i osnovna škola iz Trsta.
  • Za kraj druženja, učenici iz OŠ “Davorin Jenko” su pripremili divnu priredbu za naše učenike i nastavnike.