UČEŠĆE NA TRCI ZA OZDRAVLJENJE – “RACE FOR THE CURE”

• 01.10.2016. godine, uz prisustvo više hiljada osoba iz cijele Bosne i Hercegovine, u Vilsonovom šetalištu je održana deveta “Race for the cure” (Trka/šetnja za ozdravljenje) s ciljem podizanja svijesti o karcinomu dojke i promoviranju ranog otkrivanja ove bolesti.
  • Inače, svake godine na Vilsonovom šetalištu trči i šeta nekoliko hiljada osoba iz više od 40 gradova iz cijele BiH uz podršku i prisustvo predstavnika ambasada, vlasti i javnih ličnosti. “Race for the cure” se održava se u više od 150 svjetskih gradova, gdje svake godine za unapređenje zdravlja žena šeta/trči nekoliko miliona ljudi.
  • Ove godine i naša škola je imala svoje predstavnike u konkurenciji učenika od I – IV razreda, a predstavljali su nas učenici III razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Natašom Milaković!
  • Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: