UČENICI IZ SUPERAR ODJELJENJA UČESTVOVALI NA MANIFESTACIJI „DANI KANTONA SARAJEVO“

• 04.05.2017. godine, učenici Superar razreda, iz odjeljenja I3 i II2 naše škole, učestvovali su na koncertu u sklopu manifestacije „Dani Kantona Sarajevo“. Koncert je održan u Bosanskom kulturnom centru Sarajevo. Učenici su se predstavili bogatim repertoarom koji su činile tri numere: „Viri i Ri“ (Albanija), „Gul e Sangam“ (Iran) i „Banaha“ (Kongo). Učenike su na sceni pratili nastavnici Alma Karić, dirigentica i Nermin Ploskić, klavirska pratnja. Podršku na nastupu su im pružali roditelji, njihove učiteljice Lejla Sadiković i Selma Mehanović, kao i direktorica škole, Nađa Pejak.
  • Superar je muzički projekat koji je svoju internacionalnu priču u prošlom polugodištu počeo širiti na Sarajevo, Bosnu i Hercegovinu, a velika nam je čast što su upravo djeca iz naše škole postala dio ovog velikog projekta. Superar inicijativu su u Austriji 2010. godine pokrenuli Bečka koncertna dvorana, Hor bečkih dječaka i organizacija Caritas Beč, po uzoru na venecuelansku muzičku inicijativu El sistema i nudi besplatnu i visokokvalitetnu muzičku edukaciju za svako dijete na osnovi motivirajuće metode. Pozitivna energija muzike koja ne prepoznaje granice, kao i iskustvo zajedničkog muziciranja jača ličnosti učesnika i samim tim njihove šanse u društvu sutrašnjice. Muzička edukacija – hor se odvija direktno u školskoj nastavi.
  • Čestitamo na odličnom nastupu!