TV PRILOG: “DAN RUŽIČASTIH MAJICA” U NAŠOJ ŠKOLI

• U našoj školi danas je “Danom ružičastih majica” prvi put obilježen Međunarodni dan prevencije vršnjačkog nasilja, koji se na današnji dan svake godine obilježava u svijetu. Ovo je prvi put da se ovaj dan obilježava u našoj školi i našem gradu.
  • Učenici razredne i predmetne nastave, kao i uposlenici škole, danas su u školu došli u ružičastim majicama i drugim odjevnim predmetima i glasno rekli NE vršnjačkom nasilju. (više na članku OVDJE)
  • Ekipa televizije Al Jazeera Balkans je povodom obilježavanja Međunarodnog dana prevencije vršnjačkog nasilja snimila tv prilog o dešavanjima i obilježavanju u Sarajevu, a ovom prilikom posjetili su i našu školu. Za Al Jazeeru su govorili učenici VI razreda, nastavnica Aida Smajlagić i direktorica škole, Nađa Pejak.