SVEČANO OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

• 19.05.2016. godine, svečanim programom i raznovrsnim sadržajima, u prostorijama OŠ „Kovačići“ obilježen je Dan škole.
    • Obilježavanje smo započeli sportskim igrama koje su organizovane u sali škole. Učenici razredne i predmetne nastave odmjerili su snage u odbojci i igri „Između dvije vatre“. U prijateljskoj atmosferi i sportskom duhu učenici su uživali u sportskim aktivnostima.

• S ciljem jačanja uspješne saradnje i prijateljstva naše škole sa osnovnom školom „Davorin Jenko“ iz Cerklja, u jutarnjim satima predstavnici ove osnovne škole su zajedno sa predstavnicima naše škole i Udruženja ekologa “Arboretum – botanička basta” iz Sarajeva, posadili drvo prijateljstva i saradnje u školskom dvorištu.

• U 17 sati, održana je svečana priredba povodom Dana škole.
    • Program je započeo riječima dobrodošlice od strane direktorice škole, koja je za ovu priliku, zbog gostiju iz Slovenije koji su prisustvovali programu, prisutne pozdravila i na slovenačkom jeziku.
    • Svoj rad je kroz različite prezentacije predstavilo nekoliko sekcija koje djeluju u školi, a naši učenici su pokazali svoje muzičko-scensko i glumačko umijeće. Svečanost su svojim predstavljanjem uveličali i naši gosti, učenici OŠ „Davorina Jenka“ iz Cerklja koji su nastupili sa folklornom grupom i školskim horom.
    • Zahvaljujući odličnoj saradnji sa našim prijateljima iz Slovenije, priredbi su prisustvovali i nastavnici iz Cerklja, zatim predstavnici Slovenskog kulturnog društva “Cankar” iz Sarajeva, te zamjenik ambasadora Republike Slovenije u Sarajevu sa suprugom. Nakon priredbe upriličeno je druženje u prostorijama škole.

• Uživajte u fotogaleriji!
    • SPORTSKI DAN

• DRVO PRIJATELJSTVA