POSJETA NACIONALNOJ I UNIVERZITETSKOJ BIBLIOTECI BIH: SAT KNJIŽEVNOSTI

• 10.12.2015. godine, u Nacionalnoj i univerzitetskoj biblioteci BiH (NUB BiH) bh. pisac Muhidin Šarić je održao “Sat književnosti” sa djecom osnovnih škola iz Sarajeva.
  • Razmijenili su iskustva, djeca su recitovala i govorila o najdražim pjesmama i pričama.
  • Bh. pisac Muhidin Šarić odlučio je svoj život i rad posvetiti djeci za koju piše i stvara djela. Djeca su njegova inspiracija, a pisati za njih predstavlja veliku ljubav i radost. Kako bi ostao u dječijem svijetu, Šarić se redovno susreće s djecom, razgovara s njima i uče jedni od drugih.
  • I učenici naše škole (V razred) su u pratnji bibliotekarke Sanele Dizdarević posjetili NUB BiH, prisustvovali “Satu književnosti” i družili se sa piscima Muhidinom Šarićem i Mirsadom Bećirbašićem.
  • Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: