OGLEDNI SAT IZ NJEMAČKOG JEZIKA: PRAZNICI U NJEMAČKOJ I BOSNI I HERCEGOVINI

• U decembru (22.12.2016. godine) je realizovan ogledni čas iz njemačkog jezika sa učenicima VII 1 razreda. Tema su bili praznici u Njemačkoj i Bosni i Hercegovini. Djeca su kroz slike, maštovite vježbe, pjesmu, glumu i rekvizite upoznati sa temom časa i sto je najvažnije naučila nove riječi i upoznala kulturu i civilizaciju Njemačke na zabavan način.
  • Ogledni sat je realizovala nastavnica Zinaida Mujanović.
  • Učenici su proširili znanje o kulturološkim razlikama među narodima. Naučili su važnost njegovanja običaja vezanih za blagdane/praznike i vrijednosti koje oni nose.

• PRAZNIK SVETOG MARTINA
  • Učenici prezentuju praznik uz pjesmu “Martinstag”, ples i glumu.

• USKRS
  • Učenici prezentuju praznik uz pjesmu “Hässchen in der Grube”, ples i glumu.

• MASKENBAL/MAŠKARE
  • Učenici prezentuju praznik uz pjesmu “Chuchua, chuchua, chuchua”, ples i glumu.

• BAJRAM
  • Učenici prezentuju praznik uz ilahiju na njemačkom jeziku “Fasten, fasten ist vorbei”, ples i glumu.

• BOŽIĆ
  • Učenici prezentuju praznik uz pjesmu “Jingle Bells”, ples i glumu.

• Uz tradicionalne pjesme, igru i ples učenici su dočarali pravu prazničnu atmosferu na času.