OGLEDNI SAT IZ LIKOVNE KULTURE: UPOZNAVANJE SA DEKUPAŽ TEHNIKOM

• 24.5.2017. godine je realizovan ogledni čas iz Likovne kulture, sa učenicima VIII 2  razreda. Ogledni sat je realizovala nastavnica Amra Kozić.
  • Djeca su se, tom prilikom, upoznala sa tehnikom  – dekupaž (fran. Decoupage) ili salvetnom tehnikom (umjetnost dekorisanja  predmeta  ljepljenjem  komadića izrezanog  papira ili salvete  uz kombinaciju  raznih efekata boja, pozlaćenih listića i drugih dekorativnih elemenata).
  • Uz prezentaciju same izvedbe procesa rada i pripremljena nastavna sredstva – postignuti su zavidni rezultati, odnosno stvorene nove likovne kreacije i dizajn. Učenici su tom prilikom proširili znanje o likovnoj estetici i primijenjenoj umjetnosti kao i naučili  važnost  njegovanja kulture istorije umjetnosti.
  • Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: