OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA VOLONTERA I SVJETSKOG DANA TLA

• U okviru realizacije projekta  „Naviku usvojimo – EE otpad odvojimo“ kojeg provodi Centar za okolišno održivi razvoj (COOR) u Međunarodnom centru za djecu i omladinu Novo Sarajevo, 5. decembra ove godine, svečano je obilježen Međunarodni dana volontera i Svjetski dan tla.
  • Glavni cilj projekta je doprinijeti poboljšanju stanja okoliša i podizanju ekološke svijesti građana o selektivnom prikupljanja elektronskog otpada. U holu Međunarodnog centra za djecu i omladinu Novo Sarajevo održan je sajam na kojem su učesnici predstavili svoje aktivnosti i projekte koje su realizovali iz oblasti zaštite okoliša sa zajedničkom porukom „Volontiraj u brizi za okoliš“. Sajmu su prisustovali i učenici II2 odjeljenja naše škole, koji su u pratnji učiteljice Samire Mekić izložili svoje radove izrađene od otpadnog materijala.