OBILJEŽAVANJE DANA PLANETE ZEMLJE

• 22.04.2015. godine, povodom obilježavanja Dana planete Zemlje, na Trgu Djece Sarajeva organizovano je druženje pod sloganom “Ambalaža za cvijet i svijet će opet biti lijep”.
  • Realizacijom ekoloških projekata poput ovog nastoji se ukazati na činjenicu sa vlastitim doprinosom svi možemo uticati na smanjenje zagađenja i zaštitu prirode i prirodnih resursa. Akciji su se odazvali brojni stanovnici Sarajeva, a među njima, naravno i učenici naše škole.
  • Naši učenici, članovi ekološke sekcije koju vodi nastavnica Samira Mekić, donijeli su pune ruke plastičnih flaša, a u školu se vraćaju sa cvijećem. Slažu se da je ovo veoma lijepa akcija, te poručuju da bi bili sretniji ako bi ovakve manifestacije češće događale.

ekoloska