OBILJEŽAVANJE DANA MATERNJEG JEZIKA

Povodom obilježavanja 21. februara, Međunarodnog dana maternjeg jezika, učenici i učenice VII-1 razreda su sa nastavnicom Đenanom Herco-Muhić organizirali nekoliko aktivnosti u cilju promocije i isticanja važnosti maternjeg jezika. Članice i članovi Literarne sekcije su izradili plakate na kojima su napisali važne poruke o njegovanju i očuvanju maternjeg jezika.
28. februara saradnica Instituta za jezik u Sarajevu, dr. Erma Ramić-Kunić, održala je kratko predavanje o razvoju jezika i pismenosti u srednjem vijeku. Pored predavanja, učenici su imali priliku da kroz edukativnu radionicu nauče pisati bosančicu.
Navedenim aktivnostima naša škola dala je doprinos obilježavanju Međunardnog dana maternjeg jezika. Briga o maternjem jeziku je način dokazivanja svijesti o vlastitom identitetu, ali i mjesto tolerancije prema drugom i drugačijem.