NOĆ U MUZEJU: NOĆ NAUKE I AKTIVIZMA

• 15.04.2016. godine, učenici VI1 su sa razrednicom Smajlagić Aidom učestvovali u edukativno-zabavnom programu za učenike osnovnih i srednjih škola Noć u Muzeju: Noć nauke i aktivizma, održanom u Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine.
  • Specijalna gošća programa bila je voditeljica NASA laboratorije za istraživanje planete Mars, Nagin Cox, koja je prezentacijom Usudite se činiti moćne stvari: Putovanje na Mars otvorila istraživački dio programa. Gošća iz NASA-e prisutnima je govorila o svojim misijama, a potom je učesnike inspirisala kroz vrlo zanimljivo predavanje i fascinirala fotografijama letjelice s Marsa i svemirskih stanica.
  • Organizovane su radionice u vidu istraživačkih laboratorija, gdje se može svim čulima spoznati sadržaj muzejskih eksponata i njihovih maketa, te potvrditi znanje stečeno u skoli. Ove noći smo učili da čuvamo kulturnu baštinu i prirodne resurse.
  • Učenici su sa nastavnicom uživali u programu koji je trajao skoro do ponoći.
  • Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: