LIKOVNA RADIONICA O RECIKLIRANJU PAPIRA

• Povodom obilježavanja Sedmice evropske klimatske diplomatije, Delegacija EU u BiH i EU info centar su organizovali inovativnu likovnu radionicu o recikliranju za učenike osnovnih škola 14. septembra na Vilsonovom šetalištu.
  • Cilj likovne radionice je podizanje svijesti o značaju recikliranja za zaštitu prirode i očuvanje zdrave životne sredine.
  • Više od pedeset učenika iz pet osnovnih škola je naučilo kako na jednostavan način reciklirati papir, koji će kasnije koristiti za stvaranje svojih umjetničkih radova tokom radionice. Učenici VII razreda OŠ “Kovačići” su zajedno sa nastavnicom Aidom Smajlagić i bibliotekarkom Sanelom Dizdarević učestvovali u ovoj inovativnoj i zanimljivoj radionici.
  • Posebno izrađeni kalupi i ostala oprema korištena tokom radionice su donirani školama učesnicama, na taj način omogućavajući nastavnicima da nastave primjenjivati koncept radionice u svojim redovnim nastavnim aktivnostima, te upoznaju što više učenika sa ovom jednostavnom i učinkovitom metodom recikliranja. Korištenje ove metode za cilj ima motivisati nastavnike i učenike da rickliraju te da se odgovornije odnose prema okolišu.
  • Umjetnički radovi nastali tokom radionice će biti izloženi u prostorijama EU info centra i školama učesnicama.
  • Dio atmosfere pogledajte u našoj fotogaleriji: