IZVJEŠTAJ SA KANTONALNOG TAKMIČENJA IZ SKUPNOG MUZICIRANJA ZA OSNOVNE ŠKOLE KANTONA SARAJEVO

• U mjesecu maju, u Bosanskom kulturnom centru je održano Kantonalno takmičenje pod nazivom “2. FESTIVAL SKUPNOG MUZICIRANJA OSNOVNIH ŠKOLA KANTONA SARAJEVO”, na kojem su se predstavili i učenici naše škole, članovi hora i orkestra, zajedno sa nastavnikom Nerminom Ploskićem. Pjevali smo pjesmu “Sarajevo”, čiji je autor nastavnica muzike, Melise Salihović-Ibrahimbegović, zajedno sa učenicima iz sedam osnovnih škola sa područja općine Novo Sarajevo. Nastupu je prethodilo nekoliko zajedničkih proba koje su održane u našoj školi. Takmičenje je obuhvatalo kategorije za najbolju kompoziciju, aranžman i interpretaciju. U kategoriji za najbolju kompoziciju, I mjesto je osvojila pjesma “Sarajevo”, dok je u kategoriji za najbolju interpretaciju I mjesto osvojio novosarajevski hor i orkestar u kojem smo i mi učestvovali. Festival je protekao je u pozitivnoj atmosferi, sa velikim brojem učesnika iz cijelog Kantona Sarajevo!