IZVJEŠTAJ SA 55. SMOTRE NAUČNO – TEHNIČKOG I SPORTSKO – TEHNIČKOG STVARALAŠTVA MLADIH KANTONA SARAJEVO

55. smotra naučno – tehničkog i sportsko – tehničkog stvaralaštva učenika osnovnih škola Kantona Sarajevo održana je 13. i 14.5.2016. godine u OŠ “Behaudin Selmanović“ u Briješću.
Naša škola se predstavila iz osam (8) disciplina i u konkurenciji 40 škola postigla sljedeće rezultate:
  1. Prvo (1) mjesto iz oblasti KULTURNO – HISTORIJSKA i GRADITELJSKA BAŠTINA BiH.
  2. Drugo (2) mjesto iz oblasti RADOVI MENTORA – UČENIČKE DISCIPLINE
  3. Treće (3) mjesto iz oblasti AVIOMODELARSTVO – MAKETA AVIONA
  4. Treće (3) mjesto iz oblasti INOVACIJE MLADIH TALENATA – STOLNA LAMPA
Nagrađeni radovi su se plasirali na Državno takmičenje koje će se održati 20., 21. i 22.5. 2016. godine u Travniku.
Za postignute rezultate  i učešće na kantonalnom takmičenju pohvaljuju se sljedeći učenici : Hrustić Imran, Muratović Meša, Salihović Alija, Salihović Ahmed, Čaklovica Faruk, Krilić Deni, Džeko Dženeta, Čopelj Tarik, Mujkić Asja, Nesimović Hamza, Simić Bajro, Matrić Amar i Čeljaj Hamza.
Također, za postignute rezultate čestitke i pohvala predmetnom nastavniku Ibrahimu Dediću .