HOR OŠ „KOVAČIĆI“ UČESTVOVAO NA MANIFESTACIJI „DJECI SARAJEVA“

• Manifestacijom “Djeci Sarajeva” te prigodnim kulturno-umjetničkim programom danas je na Spomen-obilježju ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva obilježen Dan pobjede nad fašizmom i tradicionalno je odata počast nevino ubijenoj djeci opkoljenog Sarajeva, za 1.601 stradalo dijete.
  • Tim povodom nekoliko stotina učenika sarajevskih srednjih i osnovnih škola, te vrtića ispunilo je Veliki park gdje su odali počast djeci ubijenoj u ratu u opsadi glavnog grada BiH.
  • U sklopu manifestacije, hor djece sarajevskih osnovnih škola sa solistima izveo je pjesme „Ostajte ovdje“ i „Vratimo se domovini“.
  • Na manifestaciji su učestvovali i učenici naše škole, članovi horske sekcije koje je pripremio voditelj sekcije i nastavnik muzičke kulture, Ploskić Nermin, u pratnji sa nastavnicama Smajlagić Aidom i Šahović Sabinom.
  • Ponosni smo na naše učenike koji su danas, zajedno sa svojim vršnjacima poslali poruku mladim generacijama BiH da ne napuštaju svoju domovinu, da u njoj ostanu i bore se za svoju budućnost, znanjem i istinom.