FACT SARAJEVO ORGANIZUJE BESPLATNU PRIPREMNU NASTAVU ZA EKSTERNU MATURU IZ MATEMATIKE

• Svjesni značaja brige za naše društvo i naše mališane fondacija FACT Sarajevo (Foundation for Academic Studies and Cross-Cultural Training – Fondacija za akademske i interkulturalne studije) organizuje BESPLATNU pripremnu nastavu za eksternu maturu iz matematike. Iz dosadašnih iskustava sa istim ili sličnim projektima iz fondacije navode da su shvatili da je besplatna pripremna nastava od izuzetne koristi za đake, ali i za njihove roditelje koji nekada nisu u prilici da im priušte-plate dodatnu nastavu iako bi to, bez ikakve sumnje, željeli.
  • Nastava je namijenjena svim učenicima devetih razreda koji se žele dodatno pripremiti za eksternu maturu iz matematike. Prijave traju do 20.04.2018., a zainteresovani učenici se mogu prijaviti na broj telefona 061 552 776.
  • FACT je fondacija osnovana 2017. godine s ciljem doprinosa razvoju obrazovanja, kulture, tradicije i nauke. Njeni primarni ciljevi su:
    – Organizacija međunarodnih i interkulturalnih aktivnosti,
    – Pružanje usluga savjetovanja ustanovama, institucijama, pravnim i fizičkim licima,
    – Implementacija projekta Banka podataka zemalja Balkana,
    – Baviti se akademskim istraživanjima na poljima obrazovanja, kulture, politike i ekonomije te time obogatiti literaturu.
    – Baviti se terenskim radom i podrškom na poljima obrazovanja, kulture, politike i ekonomije kroz projekte
    – Osnovati nove akademske, kulturne i društvene platforme
    – Biti podrška razvoju na mnogim poljima, dati doprinos razvoju društva kroz materijalnu i duhovnu podršku
    – Pružiti mogućnost obrazovanja, edukacije i stručnog usavršavanja socijalnim i ugroženim kategorijama društva.